Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Spalvų psichologija

„iittala“ visame pasaulyje garsėja savo meistriškumu spalvoto stiklo gamyboje. Įmonė turi daugiau nei 100 metų patirtį gaminant tokio stiklo dirbinius ir nuolatos tobulina savo galimybes šioje srityje. Kuriant daugiausiai iš stiklo ir vis plečiant spalvų paletę, reikia gerai suprasti apie naudojamas medžiagas ir turėti begalinį norą eksperimentuoti. Spalvų išmanymas yra „iittala“ stiklo gamybos paveldo dalis.

Mėlyna dažniausiai asocijuojasi su stabilumu, išmintimi, harmonija, pasitikėjimui, lojalumu. Ši spalva taip pat siejasi su ramybe ir taika, ji padeda atsipalaiduoti kovojant su stresu, suteikia saugumo jausmą. Mėlyna laikoma naudinga protui ir kūnui. Ji lėtina žmogaus medžiagų apykaitą ir veikia raminančiai. Heraldikoje mėlyna naudojama simbolizuojant pamaldumą ir nuoširdumą. Mėlyna spalva siejasi su aukštu intelektu. Neveltui, mėlyna spalva laikoma aristokratų spalva.

 Žmonės mėgstantys mėlyną spalvą yra dvasingi, dosnūs ir siekiantys sukurti tobulą ryšį su pasauliu.

Mėlyna – dangaus ir jūros spalva


Ruutu
Vaza 205x180 mm lietaus pilkumo | rain  

Pirkti

Kartio
Stiklinė 210 ml 2 vnt. vandens melsva | aqua

Pirkti

Birds by Toikka
2018 metų paukštis 220x92 mm | Bird 2018 

Pirkti

Kastehelmi
Stiklinė 300ml 2vnt. vandens melsva | aqua

Pirkti

Raudona yra susijusi su energija, jėga, aistra ir meile. Ši emociškai intensyvi spalva didina pasitikėjimą savimi, taip pat skatina žmogaus medžiagų apykaitą, kvėpavimo greitį ir kelia kraujospūdį. Raudona yra labai pastebima, todėl stabdymo signalai, žibintai ir ugniagesių įranga paprastai dažomi raudonai. Heraldikoje raudona reiškia drąsą. Šiuolaikinėje kultūroje raudona yra romantiškos meilės spalva.

Žmonės mėgstantys raudoną spalvą yra ambicingi, užsispyrę ir ryžtingi, neveltui Rytų filosofijoje raudona spalva neša sėkmę.

Raudona – ugnies ir kraujo spalva

Alvar Aalto
Vaza 160 mm spanguolių raudonumo | cranberry red

Pirkti

Kivi
Žvakidė 60 mm spanguolių raudonumo | cranberry red

Pirkti

Birds by Toikka
Mažoji žuvėdra 75x110 mm spanguolių raudonumo | Little Tern cranberry

Pirkti

Teema
Dubuo 16x16 cm raudonas | red

Pirkti

Geltona ir oranžinė yra saulės spalvos. Jos siejasi su džiaugsmu, laime, intelektu ir energija. Geltona dažnai siejama su maistu. Ryški, gryna geltona atkreipia dėmesį, dėl šios priežasties geltonai yra dažomi taksi automobiliai. Per daug šios spalvos gali trikdyti. Žinoma, kad kūdikiai daugiau verkia geltonuose kambariuose.

Žmonės, kuriems patinka geltona spalva yra kūrybingi, smalsūs, pozityvūs, mėgstantys iššūkius ir bendravimą. Geltona spalva sukuria šilumos efektą, stimuliuoja protinę veiklą ir suteikia energijos.

Oranžinė spalva apjungia raudonos energiją ir geltonos spalvos suteikiamą džiaugsmą. Ji asocijuojasi su malonumais, saule ir tropikais. Oranžinė reiškia entuziazmą, laimę, kūrybiškumą, ryžtą ir sėkmę.

Žmonės mėgstantys oranžinę spalvą yra veiklūs, spontaniški, nuotykių ieškotojai bei nepasiduodantys liūdesiui ar nusivylimui.

Nuo geltonos iki oranžinės

Kastehelmi
Dubuo 350 ml citrinos geltonumo | lemon

Pirkti

Birds by Toikka
Geltonasis tetervinas 215x130 | Yellow Grouse

Pirkti

Birds by Toikka
Paukštis Anna 245x245 mm | Anna

Pirkti

Vulpes
Raudonoji lapė 420x145 mm | Red fox 
Pirkti

Žalia spalva simbolizuoja augimą, harmoniją, atsinaujinimą ir derlingumą. Žalia turi didelę gydomąją galią, dėl raminančio poveikio akims gali pagerinti regėjimą. Žalia – reiškia stabilumą ir ištvermę, turi stiprų emocinį ryšį su saugumu. Tamsiai žalia spalva asocijuojasi su pinigais. Ši spalva padeda susikaupti, įkrauna energijos, neveltui kartais norisi pabėgti iš miesto šurmulio į gamtos prieglobstį.

Žmonės mėgstantys žalią spalvą yra tvarkingi, harmoningi, energingi, smalsūs bei emociškai tvirti.

Žalia – gamtos spalva

Kartio
Stiklinė 400 ml 2 vnt. obuolio žalumo | apple green 

Pirkti

Iittala X Issey Miyake
Krepšys 42x43 cm smaragdo žalia | emerald
Pirkti

Iittala Graphics
Puodelis 0,4 L Anemone

Pirkti

Alvar Aalto
Vaza 220mm samanų žalia | moss green
Pirkti

Šaltinis: iittala.com