Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Gaminių priežiūra

Stiklo gaminiai

"iittala" stiklas - aukštos kokybės ir optiškai labai skaidrus. Jis puikiai ištveria tiek cheminį, tiek fizinį naudojimą. "Iittala" stiklas specialiai apdorojamas, kad būtų galima saugiai plauti indaplovėse. Plaudami sudėkite taures į viršutinį padėklą taip, kad plaunant nesiliestų. Pakaitinto stiklo paviršius išsiplečia, todėl šiltų po plovimo taurių negalima statyti šalia, kad netyčia nesusitrenktų ir nesudužtų. Trapias taures, grafinus, ąsočius, puodelius, desertines lėkštes ir skirtingo storumo stiklo gaminius rekomenduojame plauti tik rankomis. Šiems gaminiams valyti naudokite įprastas plovimo priemones ir švelnias šluostes. Nuskalaukite ir palikite nudžiūti arba nušluostykite minkštu audiniu.

Stiklo gaminiai negali būti naudojami mikrobangų krosnelėse.

Rekomenduojame vazas plauti rankiniu būdu. Jei yra sunkiai pašalinamų dėmių, pamirkykite vazą 100 ml skalbimo priemonės ir 1 l vandens mišinyje. Nešveiskite, nes šveitimo milteliai ir kempinėlės subraižys ir sugadins paviršių.

Taip vadinamas lęšio efektas gali sugadinti daiktus ar paviršius, jei šalia stovi kitas stiklinis daiktas. Kad to išvengtumėte, nepalikite gaubtos formos, storo stiklo gaminių ar vazų su vandeniu ant tiesioginių saulės spindulių.

Porcelianas

"iittala" porceliano indai gaminami iš vitro porceliano, kuris yra šiuolaikiškas, ilgaamžis su švelniai balkšvu atspalviu. Visi "Iittala" porceliano gaminiai gali būti naudojami orkaitėse, mikrobangų krosnelėse ir šaldikliuose. Tačiau negalima tik ką iš orkaitės išimtą indą dėti į šaltą, drėgną aplinką ar ant plieninio paviršiaus. Taip pat nedėkite indų į orkaitę tiesiai iš šaldiklio. Nesaugu į šaldiklį dėti skysčiu užpildytą indą, nes šaldamas skystis plečiasi. Nenaudokite įskilusių indų, nes dėl temperatūros skirtumų jie gali sudužti. Ir dar, jei mikrobangų krosnelėje gaminate užšaldytą maistą, tai gaminkite jį žemoje temperatūroje.

Kadangi peiliai yra labiausiai spaudžiami į lėkščių paviršių, daugelis stalo įrankių gamintojų dantytus peilius gamina iš grūdinto plieno.

Nerūdijančio plieno stalo įrankiai yra santykinai minkšti, todėl, stipriai spaudžiant prie porcelianinių lėkščių paviršiaus, gali likti tamsios dėmės. Šių dėmių negalima pašalinti su įprastu plovikliu, bet galima švelniai pavalyti su metalo šveitimo priemone. Kad išsaugotumėte porcelianinių indų patvarumą, venkite jų trynimosi kraunant į krūvą.

Tinkami šaldymui: "iittala" gaminius galima naudoti produktams šaldyti, bet, prieš įdedant į šaldiklį, karštas indas su maistu turi būti atvėsintas. Taip pat ir šaldytas maistas negali būti dedamas į karštą orkaitę ar mikrobangų krosnelę. Nešaldykite induose skysčių, nes šaldami jie plečiasi.

Tinkami orkaitei: Daugumą "iittala" gaminimo ir porcelianinių indų galima saugiai naudoti orkaitėje iki 250 ºC temperatūros. Gaminimo metu inde turi būti skysčių ar maisto. Atstumas iki kepimo grotelių turi būti bent 10 cm. Nedėkite įkaitusio "iittala" indo į šaldiklį arba šalto indo į karštą orkaitę.

Tinkami mikrobangų krosnelėms: "iittala" porceliano ir karščiui atsparaus stiklo gaminiai tinkami naudoti mikrobangų krosnelėse, todėl juose galima atitirpinti, pašildyti ar gaminti. Tačiau, tik ką iš šaldiklio išimtas indas su maistu gali būti atšildomas tik nustačius silpną pajėgumą.

Tinkami indaplovėms: "iittala" produktai, pažymėti ženklu „tinkami indaplovėms“, gali būti plaunami indaplovėse. Sudėkite indus į indaplovę taip, kad jie neliestų vienas kito plovimo metu. Užpildykite indaplovės erdves tolygiai. Prieš sudedant į indaplovę, labai nešvarius indus nuskalaukite. Skalavimas, ypač pieno taros, rekomenduojamas, nes, plaunant indus aukštoje temperatūroje, produktų likučiai gali stiklinius indus padengti blausia plėvele.

"iittala" stiklas specialiai apdorojamas, kad būtų galima saugiai plauti indaplovėse. Plaudami sudėkite taures į viršutinį padėklą taip, kad plaunant nesiliestų. Pakaitinto stiklo paviršius išsiplečia, todėl šiltų po plovimo taurių negalima statyti šalia, kad netyčia nesusitrenktų ir nesudužtų. Trapias taures, grafinus, ąsočius, puodelius, desertines lėkštes ir skirtingo storumo stiklo gaminius rekomenduojame plauti tik rankomis. Šiems gaminiams valyti naudokite įprastas plovimo priemones ir švelnias šluostes. Nuskalaukite ir palikite nudžiūti arba nušluostykite minkštu audiniu.

Nerūdijantis plienas

"iittala" stalo įrankiai pagaminti iš austenito, korozijai atsparaus 18/10 nerūdijančio plieno, t. y. turi 18% chromo ir 10% nikelio. Chromas apsaugo plieną nuo korozijos. Nikelis lydinyje sustiprina atsparumą korozijai, suteikdamas spindintį, poliruotą paviršių, kietumą ir išskirtinį atsparumą bet kokiai temperatūrai.

"iittala" stalo įrankiai būna poliruoti arba matiniai – šiaušti. Poliravimas užtikrina švytintį paviršių ir atsparumą rūdims. Kad būtų užtikrintas atsparumas rūdims, matiniai įrankiai yra visų pirma poliruojami, o tuomet pašiaušiami ir nuplaunami.

Nerūdijantis plienas yra itin ilgaamžė medžiaga, tačiau, tam tikromis sąlygomis jis gali rūdyti. Rūdims visiškai atspari medžiaga dar neišrasta, todėl labai svarbu, kad tinkamai rūpintumėtės Iittala nerūdijančio plieno įrankiais. Nuplaukite ar bent jau nuskalaukite įrankius iškart po valgio. Ilgai nemirkykite ir nešveiskite vieline kempinėle. Jei plaunate indaplovėje, įrankių stalčius neturi būti perpildytas, tarp šaukštų ir peilių ašmenų turi būti laisvos vietos. Jei įrankiai lieka indaplovėje po plovimo, atidarykite liuką. Įrankiams drėgmė kenkia. Jei įrankiai po naudojimo nenuskalaujami ir nenuplaunami, tuomet actas, garstyčios, majonezas, rabarbarai ir druska gali palikti tamsias dėmeles ar net rūdis.

Nors įrankiai ir itin ilgaamžiai, jie gali susibraižyti, pakeisti spalvą ar nusidėvėti per laiką, bet įmanoma priversti juos švytėti iš naujo. Užvirinkite 1 l vandens ir įdėkite 100 ml plovimo miltelių. Pavirinkite įrankius mišinyje 15 minučių ir gerai nuskalaukite. Kartais dėmes būna ypač sunku panaikinti. Tokiu atveju mišinį gaminkite iš 100 ml acto ir 1 l vandens.

Dauguma "iittala" virtuvės aksesuarų pagaminti iš ilgaamžio ir lengvai prižiūrimo 18/10 nerūdijančio plieno, t. y. turi 18% chromo ir 10% nikelio. Chromas apsaugo plieną nuo korozijos. Nikelis lydinyje sustiprina atsparumą korozijai, suteikdamas spindintį, poliruotą paviršių, kietumą ir išskirtinį atsparumą bet kokiai temperatūrai.

Maisto gaminimo rakandai pažymėti degiklio ženklu, kad padėtų išsirinkti jūsų viryklei tinkamą puodą. Gaminiai, pažymėti indukcinio degiklio ženklu, turi indukcinius pagrindus ir tinka indukcinėms viryklėms. Šių puodų bazėse yra magnetinio metalo, kuris užtikrina, kad viryklės magnetinis laukas šildytų prikaistuvio dugną. Šie puodai puikiai tinka ir naudojantis kitomis viryklėmis. Indukcinė viryklė sunaudoja mažiau elektros energijos nei tradicinė viryklė, be to, yra saugesnė, nes neįkaista. Indukcinė viryklė greitai reaguoja į keičiamą karštį ir šildo tik indą su maistu, o ne visą virtuvę.

Emaliuotas ketus

Ketaus indai gali būti padengiami emale. Emalis apsaugo paviršių nuo rūdžių ir sustiprina jį. Emaliuoto ketaus induose maistas gali būti kokybiškai ruošiamas tiek orkaitėje, tiek ant viryklės. Gaminamas maistas tolygiai ir gražiai apskrunda. Emaliuotas paviršius apsaugo nuo aromato įsigėrimo į indo paviršių, todėl tą patį puodą galite naudoti ir žuvies, ir mėsos ruošimui.

Naudokite medinius arba plastikinius virtuvės įrankius. Aštrūs daiktai arba šveitimo kempinėlės gali pažeisti emalį. Emaliuoto ketaus indus visada plaukite rankomis su arba be indų ploviklio. Rekomenduojama emaliuotą paviršių kartkartėmis įtrinti aliejumi.

Mediena

"iittala" padėklai lengvai papildys jūsų kolekciją. Fanerinių ir medinių padėklų negalima plauti indaplovėse. Saugiausia būtų juos nušluostyti arba rankomis nuplauti vandeniu. Taip pat nerekomenduojamas ir mirkymas.

Apšvietimo elementai

"iittala" tradicinės žvakidės bei arbatinėms žvakutėms skirtos žvakidės reikalauja ypatingo dėmesio. Prižiūrėkite degančias žvakes. Nepalikite degančios žvakės be priežiūros, išeidami iš kambario, žvakes užgesinkite. Tai darykite užspausdami liepsną. Degančią žvakę statykite ant ugniai atsparaus pagrindo. Nelaikykite žvakių arti lengvai užsidegančių daiktų, pvz. užuolaidų. Nenaudokite subraižytų, apdaužytų ar kitaip apgadintų žvakidžių.

Pakirpkite dagtį iki 8 mm prieš kiekvieną deginimą. Ilgos ar pakrypusios dagtys gali sukelti nelygų degimą, varvėjimą ar liepsnos paūmėjimą. Laikykite žvakes atokiai nuo vaikų ir gyvūnų. Nemeskite į žibintą ar ant žvakės pašalinių objektų, pvz. degtukų. Nelaikykite žvakės skersvėjyje, karštoje vietoje ar ant televizoriaus. Niekada nejudinkite dar karštos žvakės ar žvakidės, leiskite atvėsti ar palaukite, kol vaškas sustings, nes dagtis gali pasislinkti ištirpusiame vaške. Neleiskite paprastoms žvakėms sudegti iki pat galo, užgesinkite likus 1-2 cm virš žvakidės, kad ji dėl karščio neįskiltų.

Žvakidėse naudokite tik geros kokybės arbatines žvakutes metaliniuose kaušeliuose. Žvakių skersmuo negali viršyti 40 mm. Palikite užtektinai vietos orui cirkuliuoti tarp arbatinės žvakutės ir stiklinių žvakidės sienelių. Jei jūsų žibintas turi pakabinimo virvelę, visada naudokite specialų metalinį saugiklį, kitaip virvelė gali greit nutrūkti dėl karščio. Komponuojant žvakes, stikliniai žibintai turi būti vienas nuo kito mažiausiai per 3 cm. Neplaukite žibintų indaplovėse.