Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Oiva Toikka metų paukštis atneša vasarą į namus


2017 metų paukštis Vieversys plasnoja mėlynais ir baltais sparnais, skelbdamas vasaros atvykimą į Suomijos šimtmetį. Šie Suomijai svarbūs metai taip pat pažymimi ir keletu specialaus leidimo mėlynųjų  balandžių. Oiva Toikka tradicija – sukurti specialų paukštį kiekvieniems metams prasidėjo dar 1993 m. ir nenutrūkstamai tęsiasi iki šiol. 2017 m. Paukštis tęsia šią istoriją, atkreipdamas dėmesį į Suomiją, švenčiančią šimto metų šalies nepriklausomybę.

Mėlynai baltas Vieversys atspindi esminę Suomijos spalvų paletę: mėlyno dangaus su baltais debesimis, sniego pusnų bei gilios mėlynos prieblandos ir sutemų. Paties menininko žodžiais tariant „Vieverys tai yra tai, kas reiškia vasarą. Pagal seną suomių legendą, šis paukštis skelbia vasaros atvykimą“. Šiuo metu Vieversys yra vienintelis Birds by Toikka kolekcijos paukštis, turintis sparnus.

Oiva Toikka Vieversiui pagaminti reikalingas tikslus, profesionalus ir kvalifikuotas meistriškumas, kartu su penkių stiklo meistrų patirtimi ir sunkiu darbu. Kiekviena paukščio dalis – kūnas, sparnai, galva ir uodega – gaminami atskirai, naudojant specialią stiklo techniką.

Opalo baltumo stiklas yra išpučiamas į formą, kur stiklo paviršiuje susidaro nedideli oro burbuliukai. Tuomet, mėlyna medžiaga, tarsi pudra, užberiama ant stiklo paviršiaus, pašalinant jos perteklių. Tokiu būdu susidaręs, perlus primenantis, raštas dar yra padengiamas skaidraus stiklo sluoksniu.

Atskiros meistrų pagamintos paukščio dalys dar karštos yra sujungiamos, prieš paskutinius, baigiamuosius prisilietimus. Vieversio gamyba reikalauja begalinio kruopštumo ir ypač tikslaus meistrų veiksmų suderinamumo, kiekviename proceso etape.

Kaip ir visuomet, Vieversys padėjo ir 2017 metų kiaušinį. Pagaminta 750 vienetų riboto leidimo sunumeruotų kiaušinių. 

Suomijos nepriklausomybės šimtmečiui pažymėti buvo pagaminta 2017 sunumeruotų Finland 100 balandžių. Ultramarino mėlynos spalvos, skaidrus paukštis dekoruotas žaliais, sidabro ir blizgaus mėlynumo raštais, primenančiais pakrantės akmenyse atsispindintį mėlyną dangų.