Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Praktiška Kaj Franck klasika

 

Vienas iškiliausių suomių dizainerių, Kaj Franck buvo kūrėjas, kuris vertino praktiškumą. Jo sukurti dizaino objektai yra daugiafunkciai ir pritaikomi tiek kasdienėmis, tiek švenčių progomis. Savo kūryboje jis pašalino viską, kas nebūtina, palikdamas tik esminius elementus. Pasak Kaj Franck, spalva yra vienintelė reikalinga dekoracija.

 

Teema 

Dėl begalinių kombinacijų ypač universali Teema linija gali patenkinti nuolat kintančius stalo serviravimo poreikius. Dėmesį traukia esminė dizaino idėja – gaminius išvystyti iš trijų pagrindinių geometrinių formų: apskritimo, kvadrato ir stačiakampio. Teema gaminiai gali būti naudojami maisto patiekimui, saugojimui ir netgi šaldymui. 

Klasikinių stalo įrankių sugrįžimas.

 

Paprasto, tačiau savito dizaino Scandia stalo serviravimo įrankiai sukurti legendinio „iittala“ dizainerio Kaj Franck dar 1952 metais. Tai klasika, be abejonės, tinkama tiek moderniam, tiek tradiciniam stalo serviravimui. Laikui nepavaldi stalo įrankių kolekcija tobulai dera su išgrynintų formų indų kolekcijomis Teema ir Kartio. Scandia dizainas remiasi pagrindinėmis geometrinėmis formomis, suteikiančiomis daiktui paprastumo ir ikoniškumo. Kolekcija buvo gaminama 1952-1989 metais ir 1996-1998 metais. Šį kartą ji atnaujinta, kaip „iittala“ kolekcijos dalis, ir pritaikyta šiandienos mitybos įpročiams.

 

Paprasta, tačiau pakankamai patvari kasdieniniam naudojimui, Kartio stiklinė – 1958 m. dizaino legenda, atspari bet kokioms tendencijoms. Plati ir universali Kartio spalvų paletė puikiai atspindi „Iittala“ patirtį spalvoto stiklo dirbinių gamyboje. Kartio kolekcija papildyta nuostabia žalio smaragdo spalva.