Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį
Šiuo metu prekę stebi 1 žmonės

Atgal Ketaus puodas 3,0 L

Prekės kodas: 7037293000304
Derinant dizaino pritaikomumą su tradicinėmis medžiagomis, Timo Sarpaneva, įkvėptas savo senelio - kalvio - sukūrė žavų, nesenstančio ir sumanaus dizaino ketaus puodą su medine rankena, tinkamą tiek virtuvėje, tiek ant Jūsų pietų stalo.

Šie ketaus ir emalės kombinacijos puodai yra ilgaamžiai, naudojami tiek ant viryklės, orkaitėse, tiek ir ant laužo. Rankena, gaminama iš ąžuolo, naudojama puodui pakelti bei dangčiui nuimti. Jos nederėtų dėti į orkaitę kartu su puodu.

Naudokite medinius ar plastikinius įrankius, kad nesugadintumėte emalės.
285.99 €
Turime sandėlyje
Pirkti

Pilnas aprašymas

Tai tikriausia suomių dizaino klasika nuo 1960 m. Pagerbiant Sarpaneva puodo penkiasdešimtmetį, 2011 m. buvo išleistas didesnis, 4 L talpos puodas.

Puodo vidus padengtas emale, kuri pasižymi kaip itin tvirtas paviršius, atsparus įvairiam cheminiam poveikiui. Patiekalai išlieka kur kas sultingesni, ilgiau laiko šilumą ir išlaikomas produktų skonis. Ypatingai gerai tinka  patiekalams, kuriems pagaminti reikia daugiau laiko, pvz, paukštienai, žvėrienai ar pan. Ketaus induose iš mėsos neišgaruoja vanduo, o susikaupęs garų ir sulčių koncentratas vėl patenka ant mėsos dėl tam specialiai sumodeliuoto išlinkimo puodo dangtyje. Tiesa, puodo su įskilusiu emaliu nepatartina naudoti, kadangi į maistą gali patekti metalų elementų.

Originaliai Sarpaneva puodai pradžioje buvo gaminami dviejų spalvų: juodai baltas ir raudonai baltas. Taip pat trijų formų. Klientams teiraujantis apie raudoną variantą, galime atsakyti, kad Iittala jų senokai nebegamina. Priežastis labai paprasta - naudojant oksidus, chemines medžiagas spalvai išgauti, sunku užtikrinti darbuotojų saugumą ir apsaugoti gamtą nuo galimos taršos dėl cheminių liekanų gamybos proceso pabaigoje. Dėl to, pasirinkta gaminti tik sveikatai ir aplinkai draugiškus produktus.

Rankena, gaminama iš ąžuolo, naudojama puodui pakelti bei dangčiui nuimti. Jos nederėtų dėti į orkaitę kartu su puodu.

Sarpaneva laimėjo daugybę apdovanojimų, tarp kurių ir sidabro medalis įteiktas 1960 m. Milano trienalėje.

Priežiūros instrukcijos

Priežiūros instrukcijos


Tinka keraminėms kaitlentėms
Tinka metalinėms kaitlentėms
Tinka dujinėms kaitlentėms
Tinka indukcinėms kaitlentėms
Saugu naudoti orkaitėse
Tik rankinis plovimas

Dizaineriai

Timo Sarpaneva

Dizaineris ir skulptorius Timo Sarpaneva (1926-2006) buvo tarptautiniu mastu žinomas suomių dizaino autoritetas. Sakoma, kad šis daugelio medžiagų meistras turėjo retą sugebėjimą įtaigauti ir garbinti grožį. Jo kilimas link dizaino pasaulio viršūnės prasidėjo 1950 m.

Sarpaneva darbai eksponuojami viso pasaulio namuose ir muziejuose. Jo darbų spektras apima praktiškus ir meninius stiklo gaminius, tekstilės bei grafikos kūrinius. Sarpaneva atliko svarbų vaidmenį "Iittala". Jis sukūrė „i“ logotipą, kuris tarnauja kaip kompanijos simbolis. Į "Iittala" rinkinį įtrauktas dar 1960 m. Sarpaneva sukurtas ketaus puodas, kuris tapo tarptautiniu mastu atpažįstamu dizainerio simboliu.

Atgal