Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Šventinio stalo tendencijos

Šventinio stalo dekoro tendencijos

https://iittala.scene7.com/is/image/iittala/Holiday-harmony-Hero-01?$Zoom_large$

Natūralumas, paprastumas ir ramūs harmoningi deriniai – esminiai principai, kuriais vadovaujamės, kurdami šiuo metu populiarų šiaurietišką – Nordic – dekorą. Melsvų, pilkų atspalvių indai, derinami su žemiškos samanų žalios spalvos žvakidėmis, vazomis ar kitais dekoro elementais, sukuria ramią, harmoningą ir jaukią atmosferą prie stalo. Išlaikant šiaurietišką stilių moderniame interjere naudojami ir labai elegantiški švarios baltos spalvos bei rožinio aukso deriniai, kurie šventiniam stalui suteikia minimalistinės prabangos.

Snieginis kikilis 175x70 | Snow Finch Stiklinė 550 ml 2 vnt.

Nepamirškite ir tradicinės raudonos spalvos, be kurios šiaurietiškas Kalėdų dekoras yra neįsivaizduojamas. Jei stalo dekorui kaip pagrindinę spalvą renkatės klasikinę raudoną, suteikite šventei daugiau gyvybės, pasitelkdami margintas lėkštes, žaisdami skirtingų dydžių ir formų indais ar stiklo dekoracijomis. Tiesiog privalomas šiaurietiško stiliaus elementas, suteikiantis jaukumo žiemos laikotarpiu, – švelni žvakės šviesa! Rinkitės subtilias keturšakes žvakides, ypatingai tinkančias šventiniam Kūčių ir Kalėdų stalui. Na, o tirpstančio ledo įspūdį paliekantys stiklo indai tobulai tiks kuriant Jūsų žiemos pasaką.

 

Derinkite viską: maistą, muziką, indus, stalo įrankius, dekoracijas. Serviruodami šventinį stalą nepamirškite į viską žiūrėti kūrybiškai – į pagalbą pasitelkite tokius akcentus kaip rankų darbo aksesuarai, meno dirbiniai, žvakidės ar gėlės. Nepamirškite stalo pagyvinti visžalių šakelių akcentais! Šiais metais „iittala“ rekomenduoja rinktis puikiai pažįstamas, tačiau ant stalo retai naudojamas tujos šakeles – pamerktos stiklo vazose ar supintos kaip girlianda, puoštos kalėdiniais stiklo burbulais ar gėlėmis tujos šakelės suteiks šventinės harmonijos pojūtį. Visos (net ir pačios paprasčiausios) detalės padės sulipdyti kalėdinį paveikslą!

O tie, su kuriais sėdėsite prie bendro stalo, tikrai įvertins Jūsų pastangas ir išradingumą!

 https://iittala.scene7.com/is/image/iittala/Holiday-harmony-Top-hero?$hero$

Dažniausios kalėdinio stalo dekoro klaidos

Kalėdų šventei atsakingai ruošiame patiekalus, kuriuos patieksime ant stalo, tačiau visą dėmesį skirdami maistui dažnai pamirštame pagrindines serviravimo taisykles, dekoracijas ir šventinę nuotaiką kuriančias stalo puošmenas! Juk šventės sėkmė priklauso ne tik nuo to, ar svečiai skaniai pavalgys, bet ir nuo to, kaip gražiais atrodys šventinis stalas ir kaip malonu bus prie jo leisti laiką.

Nepamirškite:

  • Stalo dekoracijos turi būti tokios, kad netrukdytų nei patogiai valgyti, nei patiekti maistą ar gėrimus ant stalo.
  • Stalo viduryje dedamos dekoracijos turi būti žemos, kad neužstotų priekyje sėdinčio žmogaus. Rekomenduojamas dekoracijų aukštis neturėtų būti didesnis nei vieno litro ąsotis ar butelis.
  • Kai stalas puošiamas gėlėmis ar žvakėmis, reikėtų atkreipti dėmesį į jų kvapą – gėlių aromatas negali nustelbti patiekalų kvapų, o žvakės taip pat turėtų būti bekvapės. Vis dėlto, galite drąsiai eksperimentuoti su žvakių spalva ir derinti jas prie indų, staltiesių ar kitų stalo dekoro elementų.
  • Ant stalo turėtų harmoningai derėti tiek šventinės dekoracijos, tiek valgių patiekimo stilius ir indai. Stalą serviruokite, atsižvelgdami į visos erdvės ar namų stilių bei dekorą.

Paruoškite šventinį stalą ateinantiems Kiaulės metams

Pagal kinų kalendorių 2019 metai – Žemės kiaulės metai, todėl Naujųjų sutikimui rinkitės raudonos, rožinės, oranžinės, baltos, geltonos, rudos, t. y. žemiškų tonų, spalvas. Puoškite stalą šių spalvų indais, žvakėmis, staltiesėmis ir kitomis šventinėmis dekoracijomis. Medis ir metalas laikomi itin laimingais ateinančių metų elementais, todėl naudokite įvairių metalų žvakides ir stalo įrankius, patiekalus serviruokite ant medinių padėklų ar medžio lentelių. Stilingi medžio akcentai ne tik atneš laimę, bet ir suteiks gyvumo bei natūralumo. Šventinį stalą būtinai papuoškite kvepiančiais apelsinais, mandarinais ar granatais.

Na, o norintiems susikurti šiaurietišką Nordic stalo dekorą 2019-ųjų sutikimui „iittala“ pasiūlys koncentruotis į jūros mėlynumo atspalvius bei pudros ir lašišos rausvumo tonus, kurie suteiks daugiau minkštumo vėsiai vandenyno spalvų dėlionei. Šią paletę pagyvins balti atspalviai ir skaidrūs stiklo indai.

Jūros mėlynumas ir pilkų spalvų deriniai – tai subtili kombinacija, kurią „iittala“ ateinančiais metais rekomenduos įsileisti į savo namų interjerą. Minėtoji pudros spalva – tai nauja, rafinuota ir neutrali spalva, sulaukianti vis daugiau dizainerių dėmesio. Šie minkšti, neutralūs tonai 2019-aisiais metais bus vis labiau pastebimi interjeruose ir padės sukurti aplinką, kurioje galima tiesiog „atsijungti ir persikrauti“.Rinktis