Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Alvar Aalto dizaino ikona žavinti jau 80 metų

Dizaino ikona žavinti jau 80 metų.

Garsiosios Aalto vazos era prasidėjo 1936 m., o dar kitais metais ji buvo pirmą kartą pristatyta pasaulinėje Paryžiaus parodoje. Jos taki, organiška forma ir šiandien dar pučiama Iittala gamykloje. Reikia net septynių įgudusių meistrų, kartu dirbančių kaip vienas, kad sukurtų vieną – tikrą modernaus dizaino ikoną - Aalto vazą. Alvar Aalto neabejotinai yra vienas didžiausių šiuolaikinės architektūros ir skandinaviškojo dizaino kūrėjų.
     

 
Iki šiol niekas aiškiai nežino kas konkrečiai įkvėpė Alvar Aalto sukuti būtent tokią vazos formą. Jis pats žaismingai įvardino savo pirmą eskizą kaip "eskimų moters odines kelnes", bet turint omenyje, jog jo tėvas buvo kartografas, Alvar iš tiesų galėjo būti įkvėptas ežerų, pakrančių linijų, nuostabaus Suomijos kraštovaizdžio. Nepaisant to, ką kiekvienas iš mūsų pamatome žvelgdami į šią gyvasties kupiną modelį ir besikeičiančias spalvas, forma ir dizaino idėja išlieka originali.
 
 
Garsiosios Aalto taki, organiška forma ir šiandien dar pučiama Iittala gamykloje. Reikia net septynių įgudusių meistrų, kartu dirbančių kaip vienas, kad sukurtų vieną – tikrą modernaus dizaino ikoną. Alvar Aalto neabejotinai yra vienas didžiausių šiuolaikinės architektūros ir skandinaviškojo dizaino kūrėjų.
 

Pagaminti vienai unikaliai vazai reikia 7 patyrusių stiklo meistrų, 12 darbo etapų, 1100 °C ir tai užtrunka 30 valandų. Kiekviena vaza yra pučiama stiklo amatininkų komandos Iittala fabrike, Suomijoje. Su tvirtu pasididžiavimu, amatininkai yra įsipareigoję perkelti šią netradicinę formas į gyvenimą. 

Organiška ir taki forma, įvairių spalvų ir dydžių.

 
 

Alvar Aalto neabejotinai yra vienas didžiausių šiuolaikinės architektūros ir skandinaviškojo dizaino kūrėjų. Aalto teigė, kad dizainas turi išgyventi kasdienius iššūkius ir pokyčius laike taip, kad nepakitęs gyvuotų keičiantis trumpalaikėms madoms ir būtų perduodamas iš kartos į kartą. Vazos yra tik maža dalis iš Alvar Aalto sukurtų organinių formų.

  Apžiūrėkite visą Alvar Aalto kolekciją dabar