Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Velykos pagal Alfą

Velykos yra ir atbundančios gamtos šventė. Jos – tarsi gaivus pavasario vėjas, įsprūdęs pro atvirą langą. Kaip tik šį jausmą „pagauti“, išsaugoti ir juo dekoruoti Velykų stalą ir visus namus šiemet kviečia Alfas Ivanauskas ir #iittala.

„Pavasaris man pirmiausia susijęs su pajautimu, kaip lengva ir gera yra kvėpuoti. Išeini į atgyjančius, žaliuoti pradedančius laukus, mišką ar miesto parką ir prisitrauki pilnus plaučius lengvo, gaivaus ir labai šviesaus oro. Kaip tik tokį įsivaizduoju šių metų Velykų stalą – puošnų, bet gana kuklų, neperkrautą, dovanojantį lengvumo įspūdį. Siūlau rinktis pastelinių spalvų foną – gesintos gelsvos, pieno, rusvos – ir jį pagyvinti keliomis ryškiomis detalėmis, pavyzdžiui, ultramarino ar šiltos vario spalvos indais ar dekoracijomis. Kaip tik šios dvi spalvos yra naujo sezono #iittala kolekcijos favoritės.

Velykinė dekoracija Kiaušiniai 60 mm 3 vnt. pavasariškų spalvų | spring Žvakidė 107 mm pudros | powder

Alfas Ivanauskas: „Jeigu dar nesate gerai įvaldę dekoravimo subtilybių, siūlyčiau vengti ryškiai geltonos spalvos akcentų arba naudoti jų vos vieną kitą. Daug ryškiai geltonos spalvos sukuria mažų vaikų kambario nuotaiką.“

Pavasaris = žiedai. Tačiau, kad sukurtume žydėjimo įspūdį, vazose nebūtinai turi pūpsoti galingos puokštės. „Iittala“ vazos – subtilios, bet puošnios ir labai elegantiškos. Jose ir vienas gėlės žiedas atrodo puošniai, skulptūriškai. Be to, „Iittala“ turi ypatingos – tarsi ežero formos – skaidrių ir spalvotų vazų, kuriose pavienės gėlės „sugula“ sukurdamos įdomios erdvės įspūdį.

Vaza 115x140 mm lino | linen Paukštis Flycatcher lašišos rausvumo | salmon pink

Žaiskite ieškodami naujų formų ir kampų. Gėlėms ir augalams būtinai palikite erdvės kvėpuoti. Juk ankstyvą pavasarį gamtoje medžių šakos nesispraudžia vienos į kitas, nėra tarsi „sucementuotos“ – jos juda, plevena, kvėpuoja…

Beje, pats metas apgenėti krūmus ir medžius: šakeles pamerkite į vandenį – Velykoms jos išsprogdins šviežių lapelių. 

Dekoruoti namus margučiais ar margučių „sodais“ – graži tradicija. Galite paįvairinti ją subtiliomis „Iittala“ stiklo dekoracijomis, kurias kaip žaisliukus galima sukabinti ant šakelių arba „serviruoti“ induose. Pavasario šaukliai – paukščiai. Labai kviečiu pasidairyti po Toikka Birds stiklo paukščių kolekciją ir išsirinkti labiausiai velykinį…

Žaiskite vazų, gėlių ir žvakidžių aukščiais. Kurkite skirtingo aukščio ir gylio horizonto iliuziją: vienos vazos ir gėlės vazose lai būna aukštesnės už kitas, aukštesnių žvakidžių fone statykite žemesnes ir t. t. Kad ir ką taip dekoruosite – stalą, komodą ar palangę – kompozicija bus „gyva“, daugiasluoksnė, scenografiška.

Jau ne kartą minėjau, kad „Iittala“ indai, vazos, žvakidės yra daugiafunkcės, tik nebijokite būti kūrybingi. Jeigu apversite ilgą, siaurai ir ilgai žvakei skirtą žvakidę, ant jos dugno galėsite padėti cilindro formos žvakę. Naujas įspūdis! Investuokite savo laiką ir pinigus į kelis kokybiškus daugiafunkcius, klasika jau tapusius daiktus, o ne vienadienes triukšmingas puošmenas, kurių po švenčių niekam nebereikia.

 Alfas Ivanauskas: „Jeigu interjero dekoracija tiks tik vienai šventei, aš jos nepirksiu. Kaip nepirkčiau ir švarko, kuriuo galėčiau pasipuošti tik viena proga. Ir drabužius, ir dekoracijas, ir indus perku tokius, kuriuos galėsiu panaudoti ir Kalėdoms, ir Velykoms, ir gimtadieniams, ir visoms kitoms progoms.“

 

Interpretuokite pavasario ir Velykų temą savaip. Svarbiausia, kad būtų jauku, lengva ir gera būti kartu. Gražios šventės!