Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Jaukių namų magija su "iittala"

Namai – mūsų tvirtovė. Juose galioja ne tik mūsų taisyklės, bet ir tvarka, kurią organizuojame pagal savo asmenybės tipą. Ne veltui kiekvienas, kuris kuria savo namus, siekia juos kuo labiau personalizuoti, t. y. sukurti pagal savo gyvenimo kredo. Tik tuomet, kai erdvė atliepia mus pačius, joje jaučiame darną ir harmoniją, ji tampa tikraisiais mūsų namais.

Tiesa, sukurti ne tik jaukius, bet ir funkcionaliai išplanuotus namus – tikras iššūkis! Štai keletas skandinavų dizaineriu „Iittala“ patarimų, padėsiančių jūsų namus paversti ne tik ramybės oaze, bet ir efektyvios veiklos erdve. 

Kambario apšvietimas veikia mūsų emocijas, todėl norėdami savo namuose sukurti jaukumą, turime turėti kuo daugiau galimybių keisti jo intensyvumą. Ryški šviesa reikalinga tuomet, kai jos reikia dėl darbo.

Tačiau laisvalaikio metu patartina laikytis neryškaus ir kiek prigesusio apšvietimo. Jis sukuria ramybės bei pasitikėjimo būseną, o šiltas spalvas skleidžiantys šviestuvai dar labiau sustiprina harmoningą nuotaiką.

„The Kuukuna“ šviestuvas, kuris kartu yra ir interjerą turtinantis autorinis dizainerio Oivos Toikka kūrinys, tiesiog idealiai pritaikytas jaukios atmosferos kūrimui. Tiek ovali šviestuvo forma, tiek šiltai gelsva spalva, kurią įgauna per specialų stiklą keliaujanti šviesa įkūnija šilumą, kurios ypač pasigendame anksti temstančiais žiemos vakarais.

„The Leimu“ - dar vienas skandinavų dizainerio Magnuso Petterseno šviestuvas, kurį galima rinktis ne tik, kaip šviesos šaltinį, bet ir subtilią interjero detalę. Šviestuvas primena didžiulę stiklinę taurę, kurios pagrindą sudaro šlifuoto betono stovas. Autoriaus teigimu, jį įkvėpė moderni architektūra, kurioje vyrauja betono ir stiklo elementai. Dėl šitų stiklo atspalvių šviestuvo skleidžiama šviesa  tampa jaukiu „židiniu“.

Galiausiai, Harrio Koskineno sukurtas stikle įlaminuotas šviestuvas ne veltui vadinamas skulptūra. Šis objektas – konceptualaus meno, išraišką įgaunančio kasdienių daiktų stilistikoje, pavyzdys. Šviestuvas tarsi sukuria iliuzija, jog šviesia „plūduriuoja“ ore.


Šviesa kuria namų nuotaiką ir veikia mūsų emocijas. "iittala" šviestuvai ir žvakidės pripildys Jūsų namus šviesos ir jaukumo. 

Tai, kas daliai žmonių namuose kelia didelį stresą, – daiktų laikymo problema. Neapgalvojus pakankamai daug spintų ar tiesiog neplanuotai įsigijus didesnį asortimentą daiktų, kyla tvarkos ir chaoso klausimas – kur viską sudėti?

Opiausia į šį klausimą atsakyti tiems, kurių namuose nėra išplanuotų zonų daiktams. Daiktai nuolat keičia savo vietas, ir tai sukelia papildomą erzelį.

Tiems, kuriems norisi pokyčių, tereikia pasitelkti šiek tiek fantazijos, ir baldai gali tapti papildomomis daiktų slėptuvėmis, sienos – lentynomis, o sunkiai pasiekiamos kambarių erdvės – mažais sandėliukais. Tokiu būdu jūs sukursite daugiau erdvės, o ne ją užimsite!

Fanierinės „Vakka“ daiktadėžės, kurias galima kombinuoti kartu su stiklinėmis „Aalto“ vazomis – žymaus suomių dizainerio Alvarto Aalto sukurti namų interjero objektai, atliekantys daiktų laikymo funkcijas. Vizualiai patrauklios daiktadėžės ne tik sustyguos tvarką namuose, bet ir puoš jūsų interjerą – taps estetinio pasigėrėjimo dalimis.

Na, o tiems, kurie pirmenybę teikia tekstilės gaminiams, Harrio Koskineno alternatyva medžio ir stiklo pagrindu pagamintiems objektams – veltiniai „Meno Felt Bag“ krepšiai, galintys atlikti tiek daiktų laikymo funkciją, tiek kelioninį krepšį. Funkcinis universalus bei ilgaamžė estetika – ryškus skandinavų „Iittalos“ dizainerių skiriamasis bruožas.

  

 

 

Kiekvienas augalus renkamės pagal save – kam didžiagalvis kaktusas, o kam – gražuolės orchidėjos. Tačiau turint ar įsigijus augalą, reikia nepamiršti, jog jo laikymo vieta gali tapti tikromis vaizduotės „dirbtuvėmis“.

Augalą galite pasodinti ne tik į įvairiaformę molinę vazą, bet ir į neįprastą daiktą, kuris atliktų vazono funkciją! Be to, tokį indą galite patys papuošti savais raštais, tekstūromis.

Na, o tie, kurie labiau mėgsta permatomas medžiagas, gali rinktis įvairių spalvų šiaurietiško dizaino stiklines vazas. Jos sukuria tyrumo ir šviesos įspūdį, tinka tiek prie modernaus, tiek prie klasikinio interjero dizaino.

Šįmet šimtmetį atšventusio Tapio Wirkkalos sukurtas stiklinis butelis – puikus daugiafunkcinio objekto pavyzdys. Šis interjero objektas gali atlikti ne tik estetinę funkciją, bet ir tapti grafinu ar vaza. Na, o tiems, kurie ieško, kur pamerkti glėbį skirtingų gėlių, siūloma pasižvalgyti po T.Wirkkalos kurtų ovalių vazų asortimentą.

  

Tie, kurie savo namuose neturi suplanuotos židinio sistemos, gali rinktis alternatyvų portabilų židinį, kuris ne tik šildo, bet ir skleidžia jaukią atmosferą. Priklausomai nuo patalpos dydžio, galite rinktis įvairių proporcijų bei galingumų namų židinius.

Tačiau svarbu nepamiršti, jog namų šilumą palaiko ir tekstilė, prie kurios liečiamės kiekvieną dieną. Į namus daugiau jaukumo atneš šiltos avikailio šlepetės, austi lovos užklotai, o ypač švelnūs ir šilti pledai, kuriais užsikloję galėsite ilgai sėdėti prie darbastalio, televizoriaus ar kompiuterio.

Kadangi galime save priskirti prie šiaurietiškų kraštų, sunku būtų nuneigti, jog šilumos klausimas (ypač šaltuoju periodu) namuose tampa vienu svarbiausių.

Šilumą namuose palaiko tekstilė, prie kurios liečiamės kiekvieną dieną. 

  

Tiems, kurie dalį laiko darbuojasi, mokosi ar užsiima kūrybine veikla namų aplinkoje, viena svarbiausių būsto zonų – darbo vieta. Ji turi teikti komfortą ir tuo pačiu palaikyti tam tikrą susikaupimo būseną.

Vienas svarbiausių šios zonos elementų – ergonomiškas apšvietimas ir baldai bei funkcionalios darbinių įrankių ar dokumentų laikymo sistemos. Tačiau tam, kad ši erdvė netaptu antruoju jūsų „biuru“, ją reikia paįvairinti kasdienybės detalėmis, kurios suteikia daugiau asmeniškumo.

Jūsiškis kavos ar arbatos puodukas, pieštukų ar rašiklių rinkinys (arba dėklas), galbūt, paveikslas ar nuotrauka, kuri visuomet priverčia jus nusišypsoti, – šie daiktai erdvę papildys asmeniškumu, kurio labiausiai kartais ir trūksta.

Namų darbastalio aplinką gali papildyti jaunos suomių dizainerės Anu Penttinenos sukurtos įvairiaspalvės stiklinės, medinės, kamštinės ir duratinės dėžutės („Vitriini“), kurios skandinavų šalyse jau keletą metų iš eilės yra nominuojamos, kaip smulkių daiktų laikymo sistemų pavyzdžiai.

Į šias dėžutes estetiškai gali sugulti įvairios paskirties reikmenys, ir ypač mažos relikvijos, kurios įprastai sunkiai atranda sau tinkamą namų kertelę.