Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį
Šiuo metu prekę stebi 1 žmonės

Atgal Vieversys 2017 metų paukštis | Kiuru Bird 2017

Prekės kodas: 6411923659208
2017 metų paukštis Vieversys plasnoja mėlynais ir baltais sparnais, skelbdamas vasaros atvykimą į Suomijos šimtmetį. Šie Suomijai svarbūs metai taip pat pažymimi ir keletu specialaus leidimo mėlynųjų balandžių. Oiva Toikka tradicija – sukurti specialų paukštį kiekvieniems metams prasidėjo dar 1993 m. ir nenutrūkstamai tęsiasi iki šiol. 2017 m. Paukštis tęsia šią istoriją, atkreipdamas dėmesį į Suomiją, švenčiančią šimto metų šalies nepriklausomybę.
Mėlynai baltas Vieversys atspindi esminę Suomijos spalvų paletę: mėlyno dangaus su baltais debesimis, sniego pusnų bei gilios mėlynos prieblandos ir sutemų. Paties menininko žodžiais tariant „Vieverys tai yra tai, kas reiškia vasarą. Pagal seną suomių legendą, šis paukštis skelbia vasaros atvykimą“. Šiuo metu Vieversys yra vienintelis Birds by Toikka kolekcijos paukštis, turintis sparnus.
Oiva Toikka Vieversiui pagaminti reikalingas tikslus, profesionalus ir kvalifikuotas meistriškumas, kartu su penkių stiklo meistrų patirtimi ir sunkiu darbu. Kiekviena paukščio dalis – kūnas, sparnai, galva ir uodega – gaminami atskirai, naudojant specialią stiklo techniką.
Opalo baltumo stiklas yra išpučiamas į formą, kur stiklo paviršiuje susidaro nedideli oro burbuliukai. Tuomet, mėlyna medžiaga, tarsi pudra, užberiama ant stiklo paviršiaus, pašalinant jos perteklių. Tokiu būdu susidaręs, perlus primenantis, raštas dar yra padengiamas skaidraus stiklo sluoksniu.
Atskiros meistrų pagamintos paukščio dalys dar karštos yra sujungiamos, prieš paskutinius, baigiamuosius prisilietimus. Vieversio gamyba reikalauja begalinio kruopštumo ir ypač tikslaus meistrų veiksmų suderinamumo, kiekviename proceso etape.
Kaip ir visuomet, Vieversys padėjo ir 2017 metų kiaušinį.
585.00 €
Turime sandėlyje
Pirkti

Pilnas aprašymas

Paukščiai pučiami Nuutajärvi, daugiau kaip 200 metų skaičiuojančiame Suomijos kaimelyje. Kiekvieno paukščio gamyba reikalauja ne tik meninio artistiškumo, tačiau ir puikiai išdirbtos technikos. Kiekvienas paukštis unikalus, turintis jam būdingas spalvų variacijas. Kiekvienas kūrinėlis pasirašytas "O. Toikka" kaip autentiškumo įrodymas. Išleidžiant limituotą tam tikros kolekcijos kiekį, ant kiekvieno paukščio šalia prirašomas ir identifikacinis vieneto serijos numeris, ypatingai svarbus kolekcionieriams.
 
Už artištiškumą ir išradingą dizainą  tarptautiniu mastu pripažintas Oiva Toikka jau ne kartą buvo apdovanotas kaip išskirtinis menininkas. 

Dažnai pastebimas ir kainų diferenciavimas šiems meno kūriniams. Paukščių kaina koreliuoja tiesiogiai su paukščio sukūrimui skirtu laiku, su kiekiu skirtingo spalvoto stiklo ir darbo, skirto jo sukūrimui. Kiekviena darbo akimirka prideda vertę, taigi reikėtų pirmiausia žvelgti į paukščius būtent šiuo aspektu.

Dizaineriai

Oiva Toikka

Profesoriaus Oiva Toikka vardas yra vienas iš reikšmingiausių suomių stiklo kultūroje. Jo vaizdingas, turtingas ir drąsus stiklo menas gerokai nutolęs nuo supaprastintos šiaurės dizaino estetikos. Meistras savo jėgas yra išbandęs tiek keramikoje, dekoracijų kūrime, tiek kostiumų dizaine, o nuo 1972 m. pradėjo kurti ir stiklinius paukščius. Menininkas užsiima scenos menais tiek pat laiko, kiek ir stiklo gaminių kūrimu. The Birds kolekcija, kurią pats dizaineris apibūdina kaip netaikyklingą perlą, yra geriausiai žinomas Toikka kūrinys.

O. Toikka puikiai žinomas tarptautiniu mastu, pelnęs „Lunning Prize“ (vadinamąjį suomišką Nobelio apdovanojimą) už pasiekimus dizaino srityje, taip pat apdovanotas valstybės medaliu „Pro Finlandia Medal“ už indėlį į šalies kultūrą bei meną, pasauliniu „World Glass Now 85 Award“ ir vienu garbingiausių suomių dizaino „Kaj Franck Design Prize“ bei Švedijos karaliaus apdovanojimų „Prince Eugen Medal“ už meninius pasiekimus.

 

Atgal