Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Ultima Thule

Tapio Wirkkala 1968

Viena garsiausių dizainerio Tapio Wirkkala kolekcijų – „Ultima Thule“, įkvėpta žiemos ir atkartojanti tirpstančio ledo tekstūrą. Išskirtinis dizainas atspindi tūkstančius valandų, praleistų tobulinant stiklo pūtimo techniką, būtiną tokiam rezultatui išgauti. Iškart po "Ultima Thule" taurių sukūrimo avialinijų bendrovė „Finnair“ pradėjo jas naudoti atlantinių verslo klasės skrydžių Helsinkis–Niujorkas metu. Iki šiol skrendant šiuo reisu tauriu gėrimu galima mėgautis būtent iš "Ultima Thule" taurių. Šios taurės gaminamos ir parduodamos iki šių dienų.

Ultima Thule nenuneigiamai yra vienas iš ikoninių Suomijos dizaino pavyzdžių. Organinio paviršiaus tekstūra žinoma visame pasaulyje, kaip nesupainiojamas stiklo meistro Tapio Wirkkala "parašas". Wirkkala pastūmėjo stiklapūčius sukurti organinį paviršių naudojant išdeginto medžio formas išlydytam stiklui formuoti. Šis nesenstantis dizainas tapo klasika, gyvuojančia nuo 1960 m., ir pramynė aiškų savo kelią pasaulinėje dizaino istorijoje.

Gyvuoja legenda, kad "Ultima Thule" buvo vadinama tolima šiaurinė sala, palaidota po sniego ir ledo kepure. Prieš pora tūkstančių metų, senovės graikai laikė ją pasaulio kraštu. Tuo požiūriu pavadinimas "Ultima Thule" įgauna dar gilesnę prasmę; tai išsireiškimas ekstremaliems limitams, žmogiškiems sugebėjimams, galimybės pasiekti nepasiekiamą. Dažnai šis dizainas, prisiminus legendą ir dėl unikalaus modelio, tiesiog įvardijamas kaip tirpstančio ledo kolekcija.

series-iittala-ultima-thule-1.jpg