Grįžti į pradinį puslapį
0
0
Grįžti į pradinį puslapį

Aino Aalto

1894-1949

Aino Marsio, gimusi Helsinkyje 1894 m., Helsinkio politechnikos institute įgijo architektūros išsilavinimą ir 1924 m. pradėjo dirbti Alvar Aalto architektų dirbtuvėse. Netrukus ji ištekėjo už Alvar Aalto ir kartu su nauja pavarde jai teko partneris visam gyvenimui. Pora visą gyvenimą glaudžiai dirbo kartu iki Aino mirties 1949 m.

Aino Aalto nuopelnai neišmatuojami, ji paliko stiprų, nešališką ir modernų pėdsaką dizaino ir architektūros srityse. Geriausiai žinoma kaip Bölgeblick stiklo linijos, sukurtos 1932 m., kūrėja. Šiandien ši linija "Iittala" kolekcijoje siejama būtent su Aina Aalto vardu. Liniją sukurti įkvėpė vandens ratilai, matomi įmetus akmenį, ir po 80 metų ji vis dar atrodo šiuolaikiškai.

„Kaskart, kai nuskamba dizainerės vardas, kas nors ištaria: legendinė Aino Aalto. Ji labiausiai estetiška mano sutikta asmenybė.“ Šitaip 1976 m. interviu metu Aino apibūdino jos draugė Maire Gullichsen. Tarptautinėje arenoje Aino Aalto buvo suomiško dizaino pionierė. Jos parodomoji architektūrinė kompozicija Artek stendui Milano trienalėje 1936 m. buvo apdovanota Grand Prix apdovanojimu, o jos stiklo linija apdovanota aukso medaliu. Aino Aalto taip pat kūrė ir projektavo pastatus, interjerus, baldus bei tekstilės gaminius.

 

designer-aino-aalto.jpg